Idi na sadržaj
PočetnaDražbeNekretnina predmet prodaje je nekretnina stecajnog duznika upisana kod opcinskog suda u kutini ze

Nekretnina: Predmet prodaje je nekretnina stečajnog dužnika upisana kod Općinskog suda u Kutini, Ze…

Aktivnastambeni i poslovni prostorTrgovački sud u ZagrebuFINA e-DražbaZatvara se 08. ruj 2026., 09:59
Zatvara se za
05dana:00sati:19min:07sek
Idi na ovu dražbu →

Predmet prodaje je nekretnina stečajnog dužnika upisana kod Općinskog suda u Kutini, Zemljišnoknjižni odjel Novska i to u z.k.ul.br. 3815 k.o. Novska, kčbr. 5363, Obrtnička ulica, površine 9492 m2 (gospodarsko dvorište, površine 6224 m2, poslovna zgrada (poslovno proizvodna hala) kbr. 31a, površine 3268 m2), ukupno površine 9492 m2. Prvi razlučni vjerovnik u prednosnom redu može izjaviti da kupuje nekretninu i da stvalja u prijeboj svoju tražbinu s protutražbinom stečajnog dužnika po osnovi cijene u visini utvrđene vrijednosti nekretnine. Ukoliko je kupac fizička osoba ili pravna osoba koja nije u sustavu PDV-a, isti će na postignutu cijenu biti dužan platiti 3% poreza na promet nekretnina sukladno čl. 40. st. 1. toč. j) Zakona o porezu na dodanu vrijednost, te čl. 5. st. 1., vezano uz čl. 9. st. 6. i čl. 12. Zakona o porezu na promet nekretnina. Ukoliko je kupac porezni obveznik (u sustavu PDV-a) isti će na postignutu cijenu biti dužan platiti 3% poreza na promet nekretnina prema čl. 40. st. 1. toč. j) Zakona o porezu na dodanu vrijednost, te čl. 5. st. 1., vezano uz čl. 9. st. 6. i čl. 12. Zakona o porezu na promet nekretnina ili će se primijeniti prijenos porezne obveze sukladno čl. 40. st. 1. toč. j), vezano uz čl. 40. st. 4. i čl. 75. st. 3. točka c) Zakona o porezu na dodanu vrijednost, odnosno kupac će na postignutu cijenu obračunati PDV po stopi od 25% koji može odbiti kao pretporez. Razgledavanje: stečajni upravitelj 0958944301 Jamčevina: 210000.00 Poslovni broj spisa: ST-3189/2024 Početna cijena: 1.050.000,00 EUR

Detalji
Lokacija dražbeTrgovački sud u Zagrebu
Kategorija dražbestambeni i poslovni prostor
Početak online dražbe25. kol 2026., 10:00
Zatvaranje dražbe od08. ruj 2026., 09:59
Dražbena kućaFINA e-Dražba
StatusAktivna
Pratite dražbe besplatno
Registrirajte se i primajte obavijesti o novim dražbama
Besplatna registracija